A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) megerősítette, hogy eljárás indult a szerda esti incidens kapcsán, amikor is ismeretlen tettesek magyar zászlókat dobtak a Dunába. Ez a cselekedet nem csupán rongálásnak minősülhet, hanem súlyos mértékben sérti a nemzeti jelképeket. A magyar nemzeti zászló a nemzet egységét, történelmét és szuverenitását testesíti meg, ezért annak meggyalázása komoly visszhangot vált ki a társadalomban. A rendőrség ezért kiemelt figyelemmel vizsgálja az ügy körülményeit és a felelősök azonosítását.
Az ilyen típusú cselekedetek gyakran politikai vagy társadalmi elégedetlenség megnyilvánulásai, azonban a nemzeti szimbólumok megsértése törvénybe ütköző. A Büntető Törvénykönyv több pontja is érintheti azokat, akik ilyen módon cselekednek, kezdve a rongálástól egészen a közrend megzavarásáig. A BRFK célja az eljárás során nem csupán a konkrét elkövetők felderítése, hanem a hasonló incidensek megelőzése is, hiszen a nemzeti jelképek tisztelete alapvető egy demokratikus társadalomban. A vizsgálat során felderítik a tettesek kilétét és indítékaikat, hogy felelősségre vonhassák őket.
1 órával ezelőtt

